שיעורי הרב שלמה אבינר

משתמשי האתר היקרים! נשמח לתרומות ע"מ להמשיך את פעילות האתר ולשדרגה. תודה!

מוסר השכל מחיידקים (מאמר)

מתוך שיעורי הרב שלמה אבינר

אמנם חיידק זה קטן מאוד קטן אבל יש הרבה. מליארדים מילרדים. באדם עצמו יש כמות חיידקים השוקלת 2 קילו. חלק חיידקים רעים וחלק טובים וחלק לכאן ולכאן. החיידקים הם לוחמים מלחמת חורמה במין האנושי. לא בוחלים באף אמצעי. ולפעמים הם מצליחים. כגוון המגפה השחורה- הדבר שהרגה חצי עד רבע אירופה. ולא רק הרגה אלא זה לא שפתאום היה לאדם והיה מת. אלא היה מסתובב שעות וימים ושבועות מתנוון הבלוטות וכל מקום שהיו בלוטות היו מופיעים כדורים שלמים בגדלים שונים. הבלוטה בצוואר ועוד מקומות אחרים.. וסובלים ומסכנים.

ולא רק הם סבלו אלא אנחנו גירשנו אותם, כי פחדנו להידבק, לא ידענו את תהליך ההדבקות. אבל ידענו שזה מדבק, ולכן היו זורקים את האנשים האלו החוצה. כל ספינה שהיתה מגיעה היו משהים אותה 40 יום בנמל, וזה גרם להפסדים כלכליים גדולים, אבל אי אפשר לקחת סיכון, שאם יגיע ליבשה יוריד מדינה שלמה. וכל מה שהביאו בספינה העבירו באש. המלריה זה עדין המחלה שהורגת הכי הרבה אנשים בעולם. פעם בארץ היתה מלריה. עכשיו אין, כי יבשנו את החולה.

יש אומרים חבל שיבשנו שזה היה יפה.. היה יפה מאוד אבל היה מלריה. כי היתושה הנופלס' גדלה על ביצות. והחד תאי הוא מעביר את מחלת המלריה מתפתחת בתוך היתושה הנופלס. אבל בעולם מלא מלא נהרגים ממלריה. ביל גייטס- עשיר גדול חסיד אומות העולם, הוא מעביר המון כספים ותורם עד שהוא יחסל את כל המלריה שבעולם. הוא מייבש את כל הביצות על פני כדור הארץ ואז לא תהיה המלריה.

אבל יש עוד חיידקים והם לוחמים נגד האדם ללא רחם, ורוצים לחסל את כל המין האנושי. אבל עכשיו האדם מה שנקרא אצל הרב קוק בעולת ראיה על התפילה- אדם יש לו צלם אלוקים שבשכל המדעי. בצלם אלוקים שבשכל המדעי הוא לוחם נגדם בשקט ובבטחה נגד מיליארדים של חיידקים. מה זה מילארד? מיליארדים של מיליארדים. עומד מדען ועושה ניסויים שונים ונלחם נגדם. יש אנטיביוטיקה. זה ניסי ניסים. צריך לדעת שהחיידקים הם קדמו לנו, פעם לא היו בני אדם פה, תוהו ובהו.

הם היו עוד לפםני שהיו בע"ח. הם שלטו פה, אבל זה התקדם. כי קודם היו חומרים ראשוניים שהתפזרו בעולם עקב המפץ הגדול שעשה רבש"ע. האם התוהו ובהו זה המפץ הגדול או לפני או לאחריו? זה בוודאי לא מעניין אותנו, אבל זה מה שהיה . לאט לאט החומרים התארגנו יחד ונוצרו אטומים ומולקולות. זה תהליך יחסית מאוד מהיר. 300 אלף שנה. עברנו מפיסיקה לכימיה. אח"כ זה הכימיה שלטה בעולם 10 מיליארד שנה. חומרים כימיים שמתחלפים ומשתנים.

הרכבות אחד בשני. הקב"ה מביא גאולה קמעא קמעא. ואלו במאמר אחד יכול לברוא? אלא שבהרה מאמרות ברא את העולם. אבל אחרי 10 מיליארד שנה הופיעו יצורים אורגניים. זה ידידנו החיידקים החד תאים. חיידק הוא פרה ורבה. פלאי פלאות מחיידק אחד נוצרים 2,3 וכן הלאה. אין דבר כזה אצל אטום, אבל הם יכולים. חד תאים טפילים שונים חיים על אחרים אוכלים אחרים מתפתחים מאחרים. כל כדור הארץ 3 מיליארד שנה- שלטון החיידקים. מרק מגעיל כל כדור הארץ. ואחרי 3 מיליארד שנה בערך התחילו להופיע כסדר האלוקי בעלי חיים והאדם וכו'..

והחיידקים אומרים לאדם- מי אתה ומה אתה? מאיפה את צץ?! יש חזקת מרה קמא! אנחנו שולטים על כל ההתפתחות! וזה נכון. האדם היה מאוד מסכן ולא הצליח לחקות את המנגנונים של החיידקים, עד שבסוף בא השכל האנושי,, צלם אלוקים של השכל המדעי והאדם התחיל להילחם.

הקב"ה לא יכול להחליט שהחיידקים היו ועשו את עבודתם ושלום? זה לא הולך ככה. יש חיידקים טובים ויש חיידקים לא טובים. יש חיידקים אשר הורגים חיידקים יותר גרועים. אנחנו לא יודעים. אבל הם אויב. וזה הפלא, שכל אחד לחוד הוא לא יכול לעשות כלום. הוא מתרבה ומתרבה ובסוף יכולים להפיל בן אדם. באופן כללי, החיידקים יש להם אסטרטגיה, הם מחלישים את האדם. הוא נעשה חלש ואין לא כוח, אין לו כוח ללכת לרופא ואין לא כוח לטפל בעצמו, ואין לא כוח להתקלח.. הוא שוכב לו.. אם האדם היה חזק היה נלחם. ולכן הדבר הראשון החיידק מחליש אותו. מעלה לו את החום ונותן לו הרגשה לו טובה. "החלש את האויב". זה מזכיר לי שבאמת אדם יש לו הרבה מחלות והוא מאוד חלש. כמו שלקת ראות שגילו הרופאים. אדם הוא חלש חלש אין לו כוח לעשות כלום.

לפעמים יש לו חשק לשבת על כיסר ולעזוב את הכל. זה מזכיר לי מה שהרגשתי. החיילים הרוסים היו חולים וברחו מהצבא הגרמני ולא היו גיפים או עגלות לפנות אותם. והחייל הרוסי כבר לא היה לו כוח, והיה שוכב בשלג, וזה הדבר הכי נעים לו- להירדם פה לנצח. והחובשת הקרבית אמרה לו- קום קום! והכריחה אותו לקום וללכת עד בית החולים. 80 קילומטר. האחות הקרבית זה אימו של אפי איתם. שהלכתי לשם לניחום אבלים לפני חצי שנה הוא סיפר עליה.

שכך היא עשתה והצילה המון חיילים. ובסוף היא עלתה לארץ והיא אמרה שהחברים שלה הם בקיבוץ עין גב ואמרו לה אל תלכי לשם כי זה אבוד. ומה זה אבוד? זה יפול בידי האויב. היא אמרה למה זה אבוד? כי זה סגור מכל הכיוונים ע"י האויב. היא אמרה שזה בדיחה. היא אמרה- אין לכם מושג מה זה צרות. לצרות האלו של מלחמת השיחרור- זה צרות? אתם יודעים איזה צרות עברתי ברוסיה?! ז"א על אפכם וחמתכם אני הולכת לעין גב. אנחנו עברנו במ. השחרור קרבות מאוד קשים וזה לימד אותנו עוז וגבורה ומסירות נפש.

לנין גרד- 600 מיליון אנשים ואחרי המלחמה 200 מיליון אנשים. 400 מיליון אנשים מתו! זה מלחמות מה שהיה שם. פה מפונקים. לא יודעים מה זה מסירות נפש. לא סיפורים רחוקים, זה מלחמת העולם הראשונה נגד הגרמנים. נגד השטן, לא שאנחנו חסידים של הרוסים אבל לעומת הגרמנים..

אדם צריך לפעמים עד שהוא מתלונן על צרותיו בעולם הזה, לזכור פרופורציה. זה לפני אמונה בה', ששום דבר לא מקרי והכל שייך לסדר ההנהגה האלוקית.

אומר הרמב"ם במו"נ צריך פרופורציה עד שהאדם מעיז להתלונן על מה שקורה לו בעולם, לא אמרנו אם ללכת לטיפול או לא, אבל לא להתלונן. אתה לא יודע פרופורציה של הדברים.

אשרינו שאנחנו יודעים להילחם נגד החיידקים שהם אויב גדול עוד יותר מהנאצים. אמנם אין להם בחירה חופשית אך בפועל חיסלו יותר אנשים. ואשרינו שבא"י אנחנו חיים בגן עדן כי כל הצרות שלנו זה גרושים, זה שום דבר, לעומת הצרות שאנחנו עברנו והמין האנושי עבר.

חזק ואמץ!

==


==