שיעורי הרב שלמה אבינר

משתמשי האתר היקרים! נשמח לתרומות ע"מ להמשיך את פעילות האתר ולשדרגה. תודה!

תרומת זרע לרווקה (מאמר)

מתוך שיעורי הרב שלמה אבינר

גרסה מ־13:08, 19 ביולי 2016 מאת Maale (שיחה | תרומות) (Maale העביר את הדף תרומת זרע לרווקה ל־תרומת זרע לרווקה (מאמר) בלי להשאיר הפניה)

(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)

תרומת זרע לרווקה

מה צריכה לעשות בחורה מבוגרת שלא התחתנה, והשעון הביולוגי מתקתק? האם לקבל תרומת זרע? יש לפסול את האפשרות מכל וכל, אך לא בשל קשיים הלכתיים אשר ניתנים לפתרון, אלא מפני שזה לא מוסרי, וזה בעצמו איסור הלכתי מן היותר חמורים.

זו בעיה לא פתירה: זה לא מוסרי כלפי הילד. ילד צריך אבא ואמא. כך ברא הקדוש ברוך-הוא את עולמו. אנחנו יודעים שיש אלמנות, ויש גם גרושות - אבל זו באמת טרגדיה. אך בודאי אין לכתחילה. יש גם חד-הוריות שילדו מחוץ לנישואין, אך גם זה מצב נתון. אבל ילד צריך אבא ואמא אוהבים.

ומה לגבי מצוקתה של הרווקה המבוגרת? אנחנו מבינים שהבחורה רוצה להתחתן, וצמאה להעניק אהבה ליצור קטן וחמוד - אבל למה מראש לייצר ילד למשפחה חד-הורית? הוא יהיה מסכן, זה לפעמים גרוע מאב שמת, כי לילד יש לפחות דמות אב. כך גם בגירושין – האבא נמצא בעולם. אך לילד מתרום זרע - אין לו כלום. ילדים שנולדו מתרומת זרע מתעוררים לפעמים בלילה, ובוכים: אבא, אבא.

לפעמים אפשר להמליץ לרווקות מבוגרות לבצע הליך של הקפאת ביציות. זה אמנם עולה 25 אלף שקלים, וזה הרבה כסף, אך ילד שוה גם מיליון שקלים, ונקווה שהיא תתחתן.


  • פורסם בשאילת שלמה 255