שיעורי הרב שלמה אבינר

משתמשי האתר היקרים! נשמח לתרומות ע"מ להמשיך את פעילות האתר ולשדרגה. תודה!

ציוצים - 21 (מאמר)

מתוך שיעורי הרב שלמה אבינר

גרסה מ־13:16, 1 בינואר 2020 מאת Maale (שיחה | תרומות) (יצירת דף עם התוכן "כיצד להתיחס לקוף הולך על שתים מלפני 12 מליון שנה שהתגלה עתה שלדו, הרי האדם נברא לפני 5780 שנה...")

(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)

כיצד להתיחס לקוף הולך על שתים מלפני 12 מליון שנה שהתגלה עתה שלדו, הרי האדם נברא לפני 5780 שנה? - מרן הרב קוק מזכיר את המדרש שד' היה בונה עולמות ומחריבן ואת הזוהר שהיו כמה מיני אנשים חוץ מאדם שנאמר בתורה. אגרת צא. אבל אדם הראשון הוא הראשון בצלם אלהים.


כיצד להתייחס להצעה להקים ממשלת אחדות לאומית, אבל בלי החרדים? - החרדים שייכים לאחדות הלאומית, כל היהודים שייכים לאחדות הלאומית.


כסף נוצרי. האם מותר לקבל כסף מגוף נוצרי למטרה של חסד? - להיות "שנורר", קבצן, זה חילול השם. יש לקחת מיהודים, ולא מגויים, וקל וחומר מנוצרים, שיש לבדוק אם אין להם כוונה לנצר אותנו.


התפרעויות בהתנחלויות. אם מדיניות הממשלה סותרת את התורה, האם מותר להגיב נגד? - ודאי מותר ומצוה, והדרך היא להחליף ממשלה בבחירות.


כיצד להתייחס לפרשת נעמה יששכר העצורה ברוסיה? היא טוענת שלא עשתה כלום. וגם אם עשתה זה עונש גדול מאוד. לכן יש לחזק את ראש הממשלה ונשיא המדינה שמבקשים חנינה.


האויבים יורים עלינו רקטות, זה מפחיד! - אין מה לפחד, הסיכון מאוד נמוך, ואם נשמעים להוראות פיקוד העורף, הוא אפסי.


דירה מחולקת. האם מותר לי לשכור דירה שבעליה חילקו אותה שלא כחוק? - שאל ישירות את רשויות החוק.

  • פורסם בשאילת שלמה 625