שיעורי הרב שלמה אבינר

משתמשי האתר היקרים! נשמח לתרומות ע"מ להמשיך את פעילות האתר ולשדרגה. תודה!

פעולות לאור מצב ביטחוני מסוכן- צריך להבליג 3 (מאמר)

מתוך שיעורי הרב שלמה אבינר

מלחמה נגד הטרור שיעור שלישי. השיעורים ימשכו כל זמן שיהיה טרור, כלומר עוד כמה מאות שנים.

אתמול אחד עשה פרובוקציה ולא נתן לסגור את הדלת וכמובן, היו חברים שלו מחכים לצלם עם מצלמה, זה סברא, אבל אמרו שבאמת היו בשביל שהם ידחפו ויצלמו ואח"כ יעשו צרות. זה מאוד מעצבן, אבל צריך לדעת. המלחמה נגד הטרור במדינה ובעולם כולו היא מלחמה פסיכולוגית.

טרוריסטים לעולם אינם יכולים לשנות מציאות מדינית. הם יכולים להרוג אדם אחד או עשרת אלפים איש אבל עם הוא מיליונים. אז הם עושים מלחמה פסיכולוגית. הם מערערים את אמון האזרחים בשלטון. כי האזרחים אומרים שאתה השלטון לא עוזר, לא עושה שום דבר. וכך הם מערערים את השלטון ורוכבים על החוקים אשר מגינים על האזרחים. וכך הם מנצחים.

הבעיה שיש לנו פה, היא לא רק פה, אלא בכל יש"ע. וביש"ע זה בצורה יותר חמורה מפה. שפה יש הרבה צבא, משמר הגבול, משטרה, שב"ק, משטרה באזרחי וכן הלאה. אבל כל האנשים האלה הם לא יכולים לעשות מה שהם רוצים. הם כבולים ע"י חוקים. אין מה לעשות. הם משתוללים בכל יש"ע.

אתמול זרקו בקבוק תבערה בבית אל וזה גרם להצתה, והיה צריך לפנות את האנשים שגרים בבתים הסמוכים. וזורקים אבנים בכבישים של גוש עציון, והצבא עומד כך ולא מגיב. יש לו הוראות לא להגיב. וזורקים ומפוצצים חלונות, והאזרחים צועקים לצבא למה אתם לא מגיבים, אבל מה הוא יכול לעשות? יש לו הוראות לא לעשות כלום. קוראים לזה- אין עונים.. אנחנו רגילים לזה מהגלות, בגלות קיבלת מכות ואמרו לך תגיד תודה שלא הרגו אותך, אסור להתגרות בגויים, אם תתגרה יעשו לך עוד יותר פוגרומים! אמנם הרשב"י סבר שכן אבל זה לא הלכה, ומרדכי היהודי? הוא פסק כמו הרשב"י, ואלי אנחנו נפסוק כמו הרשב"י? לא, אתה לא הרשב"י.

הבעיה הזאת היא בכל יש"ע ובכל מדינות העולם החופשי, המשטרה והצבא בכל המדינות העולם החופשי מוגבלים ע"י חוקים. יש יחידות אשר פועלות ישירות תחת ראש הממשלה, והם לא שואלות שום דבר. הם הולכות בלבוש אזרחי ופועלים פה ושם ועושים מה שעושים. זה נמצא בכל מקום בעולם, גם אצלנו? בוודאי. אני לא יודע את זה מידיעה ישירה אבל זה כמו בכל מדינות העולם. הם לא פועלים בגלוי אלא רק במסווה.

המשטרה אומרת אתם רוצים שנלחם נגד הטרור? אז תשחררו לנו את הידיים. חייל שלא יעשה ע"פ ההוראות ישגעו אותו המון המון. גם קצין ככה! אין מה לעשות ככה זה בכל מדינות העולם החופשי. יש מדינות שזה לא ככה, המשטרה יורה בכל שני וחמישי. או במדינות טוטליטריות שהמשטרה לא שואלת שאלות ועושה מה שרוצה. הכל שם טרור, וככה גם ברוסיה.

הכללים של המלחמה בטרור במדינה הם זהים במדינות אירופה.

ומעשה שהיו ערבים אשר בילבלו בשכל לצרפתים הם רצו לשחרר את אלגי'ר והם עשו שם בלאגן. [...]

הקיצור מלחמה נגד הטרור מוצא חן בעיניכם או לא, יש לזה כללים בכל מדינות העולם, ואנחנו לא יכולים מכל הבחינות לחרוג מהפעולות האלו. חוץ מפעולות בסתר, אלו פעולות אשר כולם תחת ראש הממשלה. הם לא חייבים לדווח לאף אחד חוץ מרה"מ. הם פועלים בסדר. אבל חוץ מזה אין מה לעשות.

אך מה מטרת הטרור? למוטט את אמונת העם בממשלה.

ובישיבה רוצים למוטט את נאור, מה הוא יכול לעשות? מה אתם רוצים ממנו? הוא קובע את החוקים במדינה? רוצים שילחץ את הממשלה, אבל הממשלה עושה מה שהיא רוצה? גם המאבטחים שלנו לא יכולים לעשות מה שהם רוצים. גם כשהם פועלים ע"פ דין עושים להם בגצים.

ולכן מי שגר במדינה חופשית צריך לדעת את זה ש"אין עונים נרחש", כל עוד שזה לא מגיע לסף מסויים לא עושים שום דבר, קוראים לזה מדרג התגובות.

אז מה אתם מחכים שמישהו ימות? לא, שימותו כמה אנשים ואז נוכל לעשות מה שאנחנו רוצים. מי שיש לו כוח יכול להשתמש בזה גם לטוב וגם לרע, ואם לא תגביל אותו אז הוא יטפל גם באנשים אשר לא מגיע להם שום דבר והם אזרחים בסדר גמור, אבל זה גם מגביל אותם לעצור את מי שצריך לעצור. ככה זה בכל המדינות החופשיות. החוקים האלה הם בעייתים אבל הם גם מגינים על אנשים חפים מפשע.

עכ"פ פה אנחנו לא נשנה לא את המשטרה ולא את החוקים. בנתיים המציאות היא כמו שהיא. ומי שמתעצבן מן הטרור הוא חבר לטרור. מי שמתבכיין בטלוויזיה וכן הלאה- הטרוריסטים שומעים את זה ושמחים על הפעולות שלהם וממשיכים לעשות עוד יותר פעולות, אך אם לא מגיבים אז הם פשוט מפסיקים לעשות פעולות טרור. בזה שאתה מצלם את הלוויה ובכי וכו וכו אתה מפרסם את הטרור. הם רואים שהם מצליחים. אתה מעודד בכך את הטרור. כל זה כתוב בספר שקראתי לפני 30 שנה של רה"מ בנימין נתניהו. איך לוחמים נגד הטרור ואיך הוא פועל. הוא כתב על זה. שנה אחרי שהשתחררתי מצה"ל קראתי את זה.

הקיצור זה אסור, אבל להתלונן למשטרה זה כן. אמנם זה בלבול שכל, צריך ללכת, והרבה זמן ולפעמים השוטרים ברמה ירודה. זה נס שהם אנשים ירודים אבל בסה"כ הם מתפקדים כמו שצריך. במדינת ישראל צוות השוטרים הוא מחצית ממה שצריך להיות במדינה חופשית, השוטר עמוס מאוד והוא לא בעל איכות גבוהה.

==

==